JAK DOBRZE DBAĆ O WŁOSY: 7 KROKÓW KOMPLEKSOWEJ OPIEKI

Pielęgnacja włosów w domu może być równie skuteczna jak zabiegi w salonie. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie produkty do skóry głowy i pasm, a następnie wykonasz wszystkie kroki.


Oto jak dbać o włosy, by uniknąć ich wypadania.

Krok 1: Rozczesz włosy

Najbardziej znanym rytuałem w domowej pielęgnacji włosów jest czesanie. Kosmyki należy szczotkować nie tylko w ciągu dnia, ale także przed myciem włosów. To normalne, że podczas mycia włosów tracimy trochę włosów - to naturalny proces regeneracji, aby zrobić miejsce dla nowych włosów. Jeśli jednak zaczniesz myć splątane kosmyki, ryzykujesz, że wyrwiesz zdrowe, nowe włosy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Ważne jest, aby rozczesywać włosy od końcówek. Delikatnie, bez wykonywania gwałtownych ruchów, rozczesz końcówki włosów, trzymając je w miejscu, a następnie stopniowo przesuwaj się w górę, w kierunku nasady włosów, aż do wyszczotkowania wszystkich włosów. Jest to najmniej traumatyczna metoda. Włosy nie są zniszczone i nawet najbardziej splątane pasma łatwo się wyczesują.

Krok 2: Peeling skóry głowy

Pierwszym i bardzo ważnym krokiem jest głębokie oczyszczenie skóry głowy. Wiele osób pomija ten krok, i to nie bez powodu. Właściwa pielęgnacja skóry głowy to pierwszy krok do wzmocnienie włosów i pięknych, zdrowych włosów.
Peelingi skóry głowy mogą być różnego rodzaju: z drobinkami ściernymi lub na bazie kwasów, jako maska peelingująca. Mają one takie samo działanie, ale peelingi kwasowe są łagodniejsze i delikatniejsze. Efekt jest taki sam, ale nie trzeba się martwić o wypłukiwanie drobinek ściernych.

Produkty te delikatnie usuwają martwe komórki naskórka i głęboko oczyszczają skórę, stymulują wzrost włosów, a nawet pomagają rzadziej myć włosy. A jeśli połączysz peeling z delikatnym masażem głowy, poprawia się krążenie krwi, co jest dobre nie tylko dla włosów, ale i dla mózgu.

Istnieje błędne przekonanie, że peeling jest konieczny tylko w przypadku tłustej skóry głowy. Tak nie jest. Sucha skóra też potrzebuje złuszczania. W przypadku tłustej skóry głowy złuszczanie można stosować raz lub nawet dwa razy w tygodniu, natomiast w przypadku suchej lub wrażliwej skóry głowy wystarczy raz na dwa tygodnie.

Krok 3: Szampon do włosów

Mycie włosów to najprostszy i najbardziej oczywisty element pielęgnacji włosów. Ale i tu wiele osób popełnia błędy. Dowiedzmy się, jak prawidłowo umyć włosy szamponem.

Jest kilka podstaw.
- Szampon należy spienić w dłoniach przed nałożeniem go na skórę głowy. Dzięki temu szampon jest łagodniejszy i nie będzie podrażniał skóry.
- Nie chcesz myć szamponem całej długości włosów. Lepiej nałożyć go na skórę głowy, chwilę wmasować, a następnie powstałą pianę rozprowadzić na całej długości włosów. Zazwyczaj skóra głowy może przetłuszczać się szybciej niż same włosy, a ta metoda pomaga zapobiec wysychaniu włosów, jednocześnie dokładnie oczyszczając skórę głowy.
- Dużą rolę odgrywa sam szampon. Należy przeanalizować stan włosów i wybrać szampon, który zadziała na dane włosy: nawilżający, odżywiający, usuwający matowość i łamliwość w przypadku włosów suchych lub głębiej oczyszczający w przypadku włosów przetłuszczających się.

Krok 4: Maska do włosów

Maski dają wzmocnienie włosów. A w pielęgnacji włosów farbowanych czy puszących się są wielką pomocą. Odpowiedzią na pytanie, co na wzmocnienie włosów, jest maska. Nie spiesz się więc z obcinaniem suchych kosmyków.

Wszystkie maski najlepiej nakładać na czyste, osuszone ręcznikiem włosy, pomaga to składnikom aktywnym wniknąć głębiej w strukturę włosa i daje lepsze efekty. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie "jak długo działa maska na włosy". Wszystko zależy od formuły i składników aktywnych, więc sprawdź zalecenia u producenta włosów.

Na przykład intensywną maskę do głębokiego odżywienia i odbudowy wystarczy trzymać na włosach przez 5-10 minut, a dla bardziej intensywnego efektu można zostawić na 30 minut.

W przeciwnym razie należy przestrzegać tych samych zasad, co przy stosowaniu balsamu: nie przesadzać i nie stosować go u nasady włosów. W przeciwnym razie może obciążać włosy. Wyjątkiem są maski do skóry głowy, które wręcz przeciwnie, powinny być nakładane tylko na korzenie.

Krok 5. Odżywka do włosów

Po masce koniecznie nałóż na pasma odżywkę, aby zamknąć wszystkie dobroczynne składniki wewnątrz włosów. O ile maskę można stosować raz lub dwa razy w tygodniu, o tyle odżywkę należy nakładać po każdym myciu włosów. Wzmocnienie włosów, że pasma są widocznie bardziej miękkie, gładkie i podatne na układanie.

Przypomnienie, jak używać odżywki, aby nie uzyskać odwrotnego efektu.

- Nałóż produkt tylko na długość włosów, to właśnie one najbardziej potrzebują dodatkowego odżywienia i nawilżenia. Nałożenie jej u nasady może sprawić, że włosy będą wyglądały na ciężkie, a nawet niechlujne. Aby zachować objętość bez obciążania włosów, wypróbuj lekką odżywkę.
OK Beauty Moisturise & Volumise

- Więcej nie znaczy lepiej. Nie pozostawiaj odżywki na włosach zbyt długo. Nie przyniesie to żadnego dodatkowego efektu, a może nawet doprowadzić do efektu tłustych włosów. Zawsze najlepiej trzymać się zaleceń producenta.

Krok 6: Serum do włosów

Ostatnim etapem jest nieusuwalny zabieg na włosy. A w tym celu dostępnych jest wiele produktów, które odpowiadają na różne potrzeby. Fluidy, serum i olejki mają generalnie ten sam cel - zapewnić włosom dodatkową pielęgnację i ochronę przez cały dzień. Większość serum zapewnia włosom połysk, wygładzenie i zmiękczenie. Wybierz więc produkt, który sprawdzi się w przypadku Twoich włosów.

Może to być ochrona termiczna, nawilżenie, pozbycie się matowości i łamliwości lub intensywne odżywienie. Możesz na przykład użyć OK Beauty Fill & Handle Concentrate Serum, które ochroni Twoje włosy przed stylizacją na gorąco i naprawi je. Naprawia włosy od wewnątrz, odkwasza i ujędrnia, nie obciążając ich.

Wszelkie serum najlepiej nakładać na końcówki włosów, a resztę kuracji stosować na długości. Dzięki temu nie przeciążymy pasm włosów i unikniemy efektu tłustego połysku. Pamiętaj, że żaden produkt nie sklei rozdwojonych końcówek, ale zmiękczy je i sprawi, że będą wyglądać schludniej.

Krok 7: Odpowiednie suszenie włosów

Dla wielu osób mycie głowy nieodmiennie kończy się suszeniem lub stylizacją przy użyciu suszarki. Ale to jest mało przydatne. Dlatego zalecamy unikanie go i pozwolenie pasmom na naturalne wyschnięcie.

A jeśli nie możesz tego uniknąć, rozważ użycie środka termoochronnego i suszenie tylko chłodnym powietrzem, aby zapobiec uszkodzeniom. A prądy powietrza kieruj tak, jak rosną Twoje włosy, czyli od nasady do końcówek.

Przedstawiliśmy Ci tajniki kompletnej pielęgnacji włosów w domu. Jeśli zastosujesz się do tych kroków i nie zapomnisz o stosowaniu wymienionych produktów, wkrótce zauważysz piękną zmianę w jakości swoich włosów. Sprężyste i jedwabiste pasma możesz uzyskać nie tylko w salonie fryzjerskim, ale także dzięki prostym, regularnym zabiegom w domu.

Umów się na wizytę w salonie

Aby to zrobić, należy wypełnić formularz :

Kontakt

+48668088028

© OK BEAUTY